PHP Developer

Căutăm un dezvoltator PHP senior care să se alăture echipei noastre de cercetare și dezvoltare. Ca parte a echipei, vei contribui la livrarea unora dintre cele mai inovatoare proiecte de-a lungul procesului lor de dezvoltare și vei îmbunătăți continuu scalabilitatea și ușurința de utilizare a platformei noastre medicale.

Responsabilități:

  • Contribuie la conceperea, dezvoltarea și livrarea proiectelor de cercetare și dezvoltare.
  • Scrie cod robust, elegant și eficient în PHP.
  • Fii dezvoltator senior PHP la proiecte la scară largă, acolo unde este necesar (cu sprijinul liderului de dezvoltare R&D).
  • Colaborează cu membrii echipei de cercetare și dezvoltare (și cu alte departamente, dacă este cazul) pentru a îmbogăți în mod proactiv platforma.
  • Produce documentație (inclusiv specificații tehnice, instrucțiuni de configurare și instrucțiuni de utilizare acolo unde este necesar).
  • Respectă procesele, procedurile și standardele de dezvoltare stabilite.
  • Finalizează sarcinile atribuite la timp și la specificații.
  • Contribuie la discuții tehnice, decizii și strategii de cercetare și dezvoltare.
  • Efectuează cercetări periodice și relevante și împărtășiți concluziile / perspectivele în cadrul echipei.
  • Deschidere pentru a învăța alte limbi și cadre, dacă este necesar.

Abilități și calificări:

  • Cunoaștere detaliată a cadrelor web PHP (experiență în cel puțin unul dintre următoarele Laravel, Zend, Symfony).
  • Cunoașterea programării PHP orientate pe obiecte.
  • Înțelegerea comportamentului complet sincron al PHP.
  • Cunoaștere puternică a exploatărilor obișnuite de PHP sau de server web și a soluțiilor acestora.
  • Înțelegerea modelelor de proiectare MVC și a API-ului RESTful.
  • Cunoaștere bună a JavaScript-ului (experiență anterioară cu JQuery, AngularJS, React etc.)
  • Înțelegere de bază a HTML5 și CSS3.
  • Înțelegerea principiilor fundamentale de proiectare din spatele unei aplicații scalabile.
  • Autentificarea și autorizarea utilizatorilor între mai multe sisteme, servere și medii.
  • Integrarea mai multor surse de date și baze de date într-un singur sistem.
  • Crearea de scheme de baze de date care reprezintă și susțin procesele de afaceri.
  • Cunoașterea bazelor de date SQL și a limbajelor lor de interogare declarative (MySQL sau MS SQL Server).
  • Înțelegere competentă a instrumentelor de versiune a codului, cum ar fi Git.
  • Diplomă de licență.

Ce așteptări avem de la angajații noștri

  • Pasiune pentru tehnologie.
  • Standarde ridicate și dorința de a face o diferență prin munca ta.
  • O persoană care funcționează bine într-o echipă mică și care poate transmite opiniile sale strălucite cu argumente bine motivate.
  • Bun simț al umorului.

Ce oferim

  • O echipă de experți care sunt dispuși să împărtășească sfaturi și trucuri pentru bune practici.
  • Locație cool, într-o arie soațioasă.
  • Camere de relaxare cu tenis de masă și x-box.
  • O gamă largă de proiecte, naționale și internaționale, pentru diferite industrii.
  • Mult spațiu pentru a crește.