Full Stack Web Developer

Cine suntem?

High-Tech Systems & Software dezvoltă o linie de aplicații de afaceri care acoperă o gamă largă de platforme, tehnologii și dispozitive. Echipa noastră de dezvoltare personalizată este dornică să-și întâlnească noii colegi și să-și unească forțele în căutarea digitalizării și a livrării eficiente a soluțiilor software care adaugă o mare valoare clienților noștri.

Cunoștințe necesare:

  • Limbaje de programare: C #, .NET (3.0-4.5) /. NET Core, JavaScript, SQL, HTML, CSS;
  • Cadruri: ASP.NET MVC, Web API 2;
  • Biblioteci: Entity Framework 6.x sau NHibernate, jQuery, Bootstrap 3;
  • Baze de date: MS SQL Server și T-SQL;
  • Înțelegerea conceptelor Agile;
  • Experiență puternică în arhitectură și modele de design;
  • Abilitatea de a lucra atât independent, cât și în mediul de echipă
  • Abilități complexe de rezolvare a problemelor și luare a deciziilor

Nice to have:

  • ASP.NET Web Api2, SignalIR, Autofac, Windsor sau Unity, Automapper, AngularJS (1.x) sau Drapper.
  • Logică de afaceri pentru una dintre următoarele: comerț electronic, EPR, financiar, retail.
  • Experiență anterioară în dezvoltarea de aplicații complexe.
  • Ne place dacă aveți:
  • Rezolvarea problemelor și atitudine orientată spre rezultate;
  • Abilitatea de a stabili priorități;
  • Creativitatea și sunteți o persoană auto-condusă;
  • Dorința de a învăța noi idei, concepte și tehnologii.

Responsabilități

  • Proiectați, construiți și mențineți un cod eficient, reutilizabil și fiabil;
  • Asigurați cea mai bună performanță posibilă, calitate și receptivitate a aplicațiilor;
  • Identificați blocajele și erorile și elaborați soluții pentru atenuarea și soluționarea acestor probleme;
  • Documentați și raportați specificul aplicației;
  • Întreținere și suport L3 pentru aplicații existente;
  • Contribuiți la efortul echipei prin realizarea rezultatelor conexe;
  • Oferiți estimări și fiți responsabil pentru livrabilități.
  • Revizuirea codului și testarea încrucișată.
  • Despre proiecte: diferite proiecte realizate la comandă pentru clienții din una dintre următoarele industrii, dar care nu se limitează la acestea, cu amănuntul, cu amănuntul online sau financiar.

Ce oferim?

  • O echipă de experți care sunt dispuși să împărtășească bunele practici, sfaturi și trucuri.
  • Locație răcoroasă într-o zonă neînghesuită din București.
  • Mult spațiu pentru a pune în practică ideile tale.
  • Camere de relaxare cu tenis de masă și x-box.
  • O gamă largă de proiecte, naționale și internaționale, pentru diferite industrii.