.Net Developer WPF/WinForms

Cine suntem?

High-Tech Systems & Software dezvoltă o linie de aplicații de afaceri care acoperă o gamă largă de platforme, tehnologii și dispozitive. Echipele noastre tehnice sunt în căutarea unor noi colegi care să li se alăture în încercarea de a oferi o punte eficientă între nevoile afacerii și soluțiile tehnice și furnizarea de soluții software care să adauge valoare clienților noștri.

Cunoștințe necesare:

  • Experiență dovedită cu .NET / C #, Design Patterns;
  • Experiență practică cu WPF și WinForms;
  • Experiență cu SQL Server și DevExpress;
  • Înțelegerea conceptelor Agile;
  • Alte tehnologii care pot fi implicate: ASP / NET, MVC, WCF / Web Services, jQuery, AngularJS, JSON, JavaScript și tehnologii web și mobile conexe;

Nice to have:

  • Logică de afaceri pentru una dintre următoarele: aplicații de management, retail, farmaceutice sau medicale.
  • Experiență anterioară în dezvoltarea de aplicații complexe.
  • Rezolvarea problemelor și atitudine orientată spre rezultate;
  • Abilitatea de a stabili priorități;
  • Creativitatea și sunteți o persoană auto-condusă;
  • Dorința de a învăța noi idei, concepte și tehnologii.

Responsabilități

  • Proiectați, construiți și mențineți un cod eficient, reutilizabil și fiabil;
  • Asigurați cea mai bună performanță posibilă, calitate și receptivitate a aplicațiilor;
  • Identificați blocajele și erorile și elaborați soluții pentru atenuarea și soluționarea acestor probleme;
  • Documentați și raportați specificul aplicației;
  • Întreținere și suport L3 pentru aplicații existente;
  • Contribuiți la efortul echipei prin realizarea rezultatelor conexe;
  • Oferiți estimări și fiți responsabil pentru livrabilități.
  • Revizuirea codului și testarea încrucișată.

Proiecte: ERP, CRM și produs intern DataKlas dezvoltat pentru diverse domenii de activitate.

Ce oferim?

  • O echipă de experți care sunt dispuși să împărtășească sfaturi și trucuri de bune practici.
  • Locație răcoroasă într-o arie neînghesuită.
  • Camere de relaxare cu tenis de masă și x-box.
  • O gamă largă de proiecte, naționale și internaționale, pentru diferite industrii.
  • Mult spațiu pentru a crește.